ние сме KB

Ние се посвети потполно да се обезбеди добар квалитет и најдобри услуги за сите наши клиенти.

Барам цитат

производи

Ние сме специјализирани во производството на КБ серија мини кран, KBG серија воздушни работа платформа и KBD серија сите електрични мини тркало кран.
Гледај Повеќе
 • Главни производи Главни производи

  3

  главни производи
 • апликација апликација

  18+

  апликација
 • извоз извоз

  8+

  извоз
 • основана основана

  2009

  основана

Активни теми Прикажи листа Вести

 • How to maintain spider cranes in summer?

  How to maintain spider cranes in summer?

  11 May,21
  Zhengzhou Kebu Technology Co., Ltd. is a company specializing in R&D, production and sales of mini crawler cranes. The 1-8 ton spider crane produced by the company has a small body shape and is...
 • Character deeds | Practicing the spirit of craftsmanship in ordinary positions

  Character deeds | Practicing the spir...

  11 May,21
  “Only those who are sincere can achieve the ultimate.” “Craftsman spirit” is not in place in one step. They are all relying on the perfect pursuit of professional skills in ...

Женгжу Kebu технологија копродукции, ООД

KB кран е водечки производител на мини кран (кран пајакот) за тесен простор во Кина.
ние сме KB

Ние се посвети потполно да се обезбеди добар квалитет и најдобри услуги за сите наши клиенти.

Барам цитат